"smysl života je život sám..."


Reflexní terapie |  Reflexní terapie lymfatického systému |  Reflexní terapie duše

Reflexní terapie lymfatického systému

Toto ošetření lymfy celého těla probíhá na nártech a chodidlech. Součástí je i prvotní diagnostika orgánů a jejich energetické vyrovnání pomocí reflexní terapie.
Jde o metodu, která řeší nejenom lymfatický systém, ale i psychickou pohodu.
Jedná se o léčivou metodu obsahující vyrovnání a narovnání a propojení fyzického i psychisckého stavu.
 
Lymfatický systém
Lymfa (míza) je tekutina, která vzniká v průběhu látkové výměny ve většině orgánů a je z nich odváděna lymfatickými cévami. Do průběhu lymfatických cév jsou vsunuty drobné bělavé uzlíky - mízní uzliny, které filtrují lymfatickou tekutinu a čistí ji od odumřelých buněk, škodlivých látek a pevných částeček.
 
Mízní cévy začínají slepě v mezibuněčných prostorách a odvádějí mízu do žilní krve. Pod levou klíční kostí je malá spojka vedoucí lymfu do krevní cévy. Přebytečná tekutina je pak odváděna ledvinami z těla.
 
Složení mízy je velmi proměnlivé a je závislé na úrovni látkové výměny. Míza obsahuje i lymfocyty a některé další krevní buňky. V lidském těle o váze cca 70 kg je asi 8 litrů lymfy. Za den se vytvoří 2-3 litry. 
 
Protože lymfatický systém nemá vlastní srdce, které by lymfu v systému lymfatických cév pohánělo, jsou nutností dostatečné funkce žil a fyzický pohyb. Při pohybu se svaly smršťují a uvolňují. Masírují se tedy lymfatické cévy, které pumpují lymfu v systému. Podobný princip se uplatňuje i v žilách dolních končetin, proto je pohyb tak důležitý i pro odvádění odkysličené krve z nohou. Při nedostatku pohybu se krev městná v žilách na nohou, což vede k otokům a vzniku křečových žil.
 
Funkce lymfatického systému
Funkce mízy je především transportní. Míza odvádí z tkání vstřebané látky (př. z trávicího systému), odpadové produkty látkové výměny tkání a svým složením se podílí na udržení stálého vnitřního prostředí tkání a orgánů. Bílé krvinky, které lymfa obsahuje se podílejí na obranných reakcích organismu.
 
Nejvýznamnější funkcí lymfy je funkce detoxikační, tzv. „zbavení se jedů“ a nežádoucích cizorodých látek. Lymfatický systém je jakýmsi kontrolním orgánem, který rozhoduje o tom, zda konkrétní látka bude prostřednictvím jater vyloučena či využita. Další oblastí vlivu lymfy je kosmetika. Jedná se zvláště o lymfu obličeje a střev. Ta ovlivňuje proces stárnutí organismu, tedy i pleti. Lymfatický systém může ovlivnit problémy pokožky jako je celulitida, suchá, unavená, popelavá, hrubá, pórovitá pleť, apod.
 
Nadměrné zatížení lymfatického systému se projevuje únavou, sníženou schopností organismu čelit zátěži, infekčním nemocem, otékaní nohou, především v oblasti kotníků, otoky v oblasti břišní nebo v obličeji, zduřením uzlin a oslabením imunitního systému i psychickým podrážděním. Dlouhodobé přetížení tohoto systému vede, spolu s dalšími faktory, ke vzniku nádorových onemocnění. Lymfatická stimulace podporuje pohyb lymfy a tím i přepravu látek v ní obsažených, urychlí čištění organismu a pomůže mu zbavit se škodlivin a vyloučit je z těla ven. 
 
Slezina a lymfatický systém
Očista krevní lymfy a podpora sleziny
Slezina je zodpovědná za kvalitu našeho imunitního systému, protože čistí lymfatický systém, odvádí z těla chemické látky a barviva, které jíme spolu s potravinami a podílí se na krvetvorbě tím, že odstraňuje z krve staré červené krvinky.
 
Lymfatický systém je samostatný systém kanálků, jimiž proudí tekutina - lymfa. Součástí tohoto systému jsou lymfatické uzliny, které zachycují nečistoty proudící lymfou a vylučují je z těla. Lymfa odvádí z těla chemické látky, které naše tělo přijímá, filtruje např. i bílou barvu potravin. Pokud často trpíte na angíny, vězte, že nemáte v pořádku vaši lymfu.
 
Mandle si střežte jako oko v hlavě, protože je to jediná naše kontrolka, která nám svítí při přetíženém lymfatickém systému a sleziny. V této situaci nepomohou antibiotika, ta pouze vyřeší bolest mandlí, ale příčinu neodstraní.
 
Pokud máte jakékoliv potíže s oblastí krku, třeba trpíte chrapotem, máte pocit staženého hrdla, nejste si jisti v komunikaci, i to je příčina v přetížené lymfě.
 
Čistota lymfatického systému se také projevuje na vaší štítné žláze a vůbec celém hormonálním systému, takže kdo má potíže se štítnou žlázou nebo jinými žlázami s vnitřní sekrecí, jistě se mu lymfa blokuje a to především v místě, kde ona žláza leží. Pokud se vyholujete a to především v podpaží, také podporujete stagnaci lymfy a vytváříte si nejvhodnější podmínky pro vznik cyst, bulek a dalších útvarů v prsou. V podpaží by měla být hezká jamka. Zbavování se chloupků kdekoliv je příčinou stagnace lymfy, protože ta proudí těsně pod kůží a tudíž vytrhávání chloupků narušuje její tok. Také jakýkoliv chirurgický zásah do těla, zranění, které zanechává jizvy, způsobuje přerušení toku lymfy a následné otékání příslušné části těla.
 
Pokud užíváte jakékoliv hormony, ať na štítnou žlázu či antikoncepci nebo proti nepříjemným důsledkům menopauzy, proti revmatismu nebo lokálně jako mastičky či je dýcháte při astma, máte lymfu taktéž přetíženou. Umělé hormony totiž lymfu brzdí a plní, navíc vás hormony ovládají jako roboty, přemýšlejte o tom.
 
Kvalitní proudění lymfy nám pomáhá v rovině duchovní zbavovat se zloby, nešvarů, neodpuštění, křivd a bolestí, pomáhá nám čistit myšlení, pomáhá nám zbytečně neulpívat na zbytečnostech a zbytečně se v nich nepitvat, pomáhá nám zachovat si čistou hlavu, radost v životě a chuť jít dál.
 
Pomocné myšlenky hledejte v knížkách a kartách, ve kterých najdete jiný pohled na situace, které se vám dějí, abyste byli schopni převzít zodpovědnost za svůj život do svých rukou, přestali být oběti a stali se tvůrci svých životů - a učinili je tak krásné a vy byli šťastní, o nic jiného nám totiž nejde, jen se radovat a být šťastní.
 
Stimulace lymfatického systému přes plosky chodidel
Tím, že pracujeme na chodidle, jeho plosce a nártech, stimulujeme a zprůchodňujeme a čistíme lymfatický systém. Jedná se o velmi citlivou metodu, prospěšnou zvláště u akutních stavů, včetně poúrazových, sloužící k rychlejší regeneraci poškozených tkání, u akutních a chronických infekcích pro souvislost lymfatického a imunitního systému k rychlejšímu a kvalitnějšímu procesu uzdravování. 
 
Tato metoda upravuje rovnováhu v hormonálním systému a upravuje rovnováhu množství tekutin v jednotlivých částech těla. Má vliv na stres a emoce člověka,napomáhá vyrovnání a uklidnění, mohou se „vyplavit“ potlačené emoce, způsobující somatická onemocnění. Lze tak touto terapií „otevřít“ klienta, aby terapie měla větší úspěšnost. 
 
Nejúspěšnější je tato terapie u všech případů lymfodémů a otoků různé etiologie. Upravuje činnost srdce, ledvin, střev (výborná při chronické zácpě). Dále působí při dlouhotrvajících a opakujících se zánětech, poškozené imunitě, po těžkých chorobách typu boreliózy, EB-virózy apod. Jedná se o vynikající prostředek k pomoci při léčbě celulitidy, akné a při dalších potížích vzniklých zanesením organismu.
 
Lymfatická stimulace se provádí tak, že klient leží na zádech, nejlépe na masérském či jiném léhátku – křesle s nataženými a podloženými nohami  a ošetřující sedí na židli v oblasti dolních končetin ošetřovaného.
 
Je dobré navodit atmosféru klidu a pohody, vypnout telefony, zvonek, zajistit relaxační hudbu, svíčky, vůně, ztišit a zklidnit se  . . .
 
90 minut / Kč 1.500-  . . . . včetně závěrečných vyrovnávacích hmatů
 

Aktualizováno: 08.01.2025